Sprawy Rozwodowe Warszawa – Rozwody Warszawa

2 października 2018

Zapraszam serdecznie do kontaktu z naszą kancelarią.

+48 535  10 30 90
E–mail: adwokat@maciejwozniak.com
Ul. Erazma Ciołka 17 lok. 108
01-445 Warszawa

Adwokat w sprawach rozwodowych w Warszawie

Sprawy rozwodowe często wiążą się z długim, pełnym emocji postępowaniem, podczas którego niezbędna jest profesjonalna pomoc prawna adwokata lub radcy prawnego. Celem działania osoby umocowanej do reprezentowania małżonka w postępowaniu sądowym jest nie tylko wsparcie Klienta w szybkim i sprawnym otrzymaniu wyroku orzekającego rozwód. Duże znaczenie ma bardzo często także odpowiednie ustalenie i orzeczenie alimentów na drugiego małżonka, alimentów na dzieci, ustanowienie władzy rodzicielskiej pomiędzy małżonkami, ustalenie zasad kontaktów z dziećmi, określenie sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania, a także podział majątku.

Czy warto ustanowić adwokata w sprawach rozwodowych? Zdecydowanie tak. Profesjonalny pełnomocnik z pewnością złoży wniosek o rozwód niedotknięty żadnymi brakami formalnymi, które znacząco mogą przedłużyć postępowanie, a w takich sprawach najczęściej zależy Klientom na jak najszybszym zakończeniu procesu. Wezwanie do uzupełnienia braków formalnych prowadzi do wymiany korespondencji z Sądem, a to już na samym początku może wydłużyć sprawę o kilka tygodni. Adwokat w sprawach rozwodowych wyręczy małżonka w wielu czynnościach, więc jego obecność w sądzie niejednokrotnie nie będzie potrzebna. Należy podkreślić, że postępowanie rozwodowe niesie za sobą szereg konsekwencji, na przykład ustalenia dotyczące alimentów, stąd warto zlecić sprawę profesjonalnemu pełnomocnikowi, który zadba, aby wszystkie wnioski zostały złożone we właściwej formie i we właściwym czasie. Adwokat pomoże przesłuchać świadków, przygotuje do nich pytania i będzie wiedział, jak je zadać, aby zwiększyć szansę na osiągnięcie rezultatu zgodnego z oczekiwaniami.

Zakres czynności w sprawach rozwodowych – Rozwody Warszawie

Kancelaria adwokacka Macieja Woźniaka świadczy pomoc prawną przy czynnościach związanych z:

– pozwem o rozwód – sporządzeniem, konsultacją treści, sprawdzaniem wymogów formalnych;

– odpowiedzią na pozew rozwodowy;

– wnioskami dowodowymi w sprawie;

– sporządzeniem dokumentacji związanej z podziałem majątku, kwestiami alimentacyjnymi na dzieci lub drugiego małżonka, a także ustanawianiem opieki nad dziećmi.

Nasze wieloletnie doświadczenie i wiedza gwarantuje profesjonalną reprezentację w postępowaniach sądowych dotyczących rozwodów z orzekaniem oraz bez orzekania o winie w rozkładzie pożycia małżeńskiego.

Rozwody Warszawa wielu osobom kojarzy się z nieprzyjemnym doświadczeniem, pełnym negatywnych emocji i zmianą, na którą często dana osoba nie jest przygotowana. Proces może być konsekwencją problemów małżeńskich, problemów finansowych czy skomplikowanej sytuacji życiowej. Jest to moment na zakończenie pewnego etapu w życiu i uporządkowanie prywatnych spraw. Aby całe postępowanie potoczyło się sprawnie i szybko, ważne żeby przed kontaktem z prawnikiem, małżonek dokładnie przemyślał swoje oczekiwania.

Jeśli potrzebują Państwo porady prawnej, serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz na stronie internetowej. Dokładnie wyjaśnimy, jak wygląda sprawa rozwodowa i jakie będzie miała konsekwencje, określimy jakie alimenty na dzieci lub małżonka są zasadne lub pomożemy je obliczyć. Ponadto wyjaśnimy, co to jest separacja, czym się charakteryzuje i czym różni się od rozwodu, wytłumaczymy także, jakie są zasady ponoszenia kosztów postępowania w sprawach o rozwód.

Maciej Woźniak – adwokat w sprawach rozwodowych z wieloletnim doświadczeniem

Bez względu na to, czy potrzebują Państwo pomocy prawnej w języku polskim, czy też w języku angielskim – mecenas Maciej Woźniak zagwarantuje profesjonalne wsparcie podczas przebiegu każdej sprawy rozwodowej. Jako absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim, a także studiów podyplomowych na kierunku Zapobieganie Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu na Uniwersytecie Warszawskim dysponuje szeroką wiedzą z wielu obszarów prawa, która gwarantuje świeże spojrzenie na każde postępowanie.

Jeśli poszukują Państwo doświadczonego adwokata, który angażuje się w sprawy rozwodowe Warszawa jest miastem, gdzie nasza kancelaria ma swoją siedzibę. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Rozwody Warszawa